Sposoby mocowania deski tarasowej

Przytwierdzenie śrubami. Wykorzystane do tego celu śrubki wykonane być powinny ze stali nierdzewnej, ewentualnie z mosiądzu. Długość takich śrub powinna posiadać co najmniej tyle co dwie wysokości użytej deski. Śruby wkręca się we wszystkich miejscach styku legara z deską tarasową. Wkręt należy umieścić po obu brzegach deski – koło 1,5 cm od krawędzi. Po wykonaniu tarasu „łepki” śrub są widoczne. Można je zamalować specjalną farbą w odcieniu zbliżonym do kolory drewna. Jest to najlepszy ze sposobów montażu, który pozwala na mniejsze odkształcenia drewna przez odpowiednie dokręcenie wkrętów.
Zamontowane w ten sposób deski można w razie konieczności łatwo wymienić. Należy wziąć pod uwagę, iż wykonując taras bez zadaszenia od strony południowej, trzeba będzie co jakiś czas niektóre wypaczone deski wymienić na nowe.

Klejenie. Na legary w miejscach styku z deskami, należy nałożyć klej elastyczny przeznaczony do stosowania na zewnątrz. Można to wykonać przy pomocy pistoletu ręcznego. Ten sposób mocowania desek tarasowych można wykorzystać od strony północnej, wschodniej i zachodniej.
Jeżeli taras znajduje się od południa lub południowego zachodu, sposób montażu poprzez klejenie można wykonać tylko wtedy, gdy będzie on zadaszony. Taras klejony należy regularnie polewać wodą w słoneczne i upalne dni.