Sauna infrared

Pierwsze sauny infrared powstały w latach sześćdziesiątych w Japonii. Wtedy to dr Tsu-Tsaira Oliver Chi zaprezentował wyniki swych badań nad wpływem promieniowania cieplnego na organizm ludzki. Wynikało z nich, iż pod wpływem promieni podczerwonych wzrastają zdolności regeneracyjne tkanek.

Sauna na podczerwień to wynalazek, dzięki, któremu z dobrodziejstw sauny mogą używać osoby, do jakich nie wskazane było korzystanie z sauny znanej. Nie bywa ona tak obciążająca do organizmu i mogą ją wykonać jednocześnie osoby z chorobami układu krążenia.

sauna-infrared-promienniki

Sauna na podczerwień (infrared) z promiennikami podczerwieni.

Podstawową różnicę pomiędzy sauną konwencjonalną a sauną infrared bywa to, skąd pochodzi gorąco dostarczane ciału i metoda tego przekazywania. W zwykłej saunie źródłem ciepła bywa specjalny piec, w którym rozgrzewane istnieją granitowe kamienie, jakie następnie rozgrzewają powietrze sauny. W saunie infrared gorąco przekazywane bywa w postaci emisja podczerwonego wysyłanego poprzez promienniki podczerwieni lub poprzez maty podczerwieni. Promieniowanie to bezpośrednio ogrzewa organizm wnikając chociażby na kilka centymetrów wgłąb organizmu. W kabinie sauny infrared temperatura nie przekracza 60 stopni Celsjusza.

sauna-maty-podczerwieni

Sauna infrared z matami na podczerwień…

Najnowszym trendem są kwarcowe promienniki podczerwieni, które posiadają znacznie lepsze właściwości niż tradycyjne promienniki magnezowe.

Więcej informacji o kwarcowych promiennikach podczerwieni Dr. Fischer Vitae w serwisie:

http://www.tapis.pl/info/promienniki-kwarcowe-dr-fischer-vitae-w-saunie-infrared.html