Kostka granitowa

Wybierając materiał, którym pokrywany będzie chodnik, alejka czy podwórko warto zwrócić swoją uwagę na kostkę granitową. Jest to dobra alternatywa dla zwykłej kostki brukowej. Kostka granitowa może okazać się inwestycją na długie lata.

Dzięki bardzo dużej wytrzymałości i odporności na ścieranie jej wytrzymałość obliczana jest nawet na setki lat! Niezawodność tego typu kostki obrazuje przykład: przy dużym uderzeniu podłoże betonowe czy z cegły, pęka, natomiast kostka granitowa absorbuje energię i ciągle utrzymuje swoją jakość.

Inną zaletą kostek granitowych jest to, że świetnie komponują się praktycznie z każdym otoczeniem. Dzięki różnym rozmiarom możliwe jest tworzenie ciekawych, niebanalnych kompozycji. Poza tym granit w swojej formie przybiera różne odcienie np. szary, zielony, biało-różowy, czarny i inne. Zatem kostkę granitową można wykorzystać nie tylko w budownictwie ogrodowym ale też w budownictwie ogólnym i drogowym.

Kolejną niewątpliwą zaletą jest to, że kostka granitowa nie wymaga takiej konserwacji jak kostka brukowa; czarne plamy z oleju samochodowego po krótkim czasie staną się mało widoczne. Dzieje się tak dzięki naturalnym, minimalnym właściwościom wsiąkania. Kostka brukowa niestety w sytuacji analogicznej zostanie brudna aż do momentu starcia czy zmycia za pomocą specjalnych środków.

Reasumując: decydując się na granit, wybieramy inwestycję, której nie będziemy żałować przez setki najbliższych lat 🙂 Taką trwałość a równocześnie piękno jest w stanie zapewnić jedynie kostka granitowa.